Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 04, 2024 10:47 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

MB&Ofelia pisze:
mir.ka pisze:
MB&Ofelia pisze:W pierwszej chwili myślałam, że ta zaokienna lampka to sowa! Dopiero po chwili zajarzyłam, że to kot.

A jeżeli można z małym pytaniem ogrodniczym - posadziłam niedawno pod blokiem krzaczek i zastanawiam się, czy przy tych upałach nie trzeba go podlewać?


a co to za krzaczek?
jak świeżo coś posadzonego to lepiej podlewać co kilka dni, wszystko zależy od pogody

No właśnie na 100 procent nie jestem pewna, co mi się trafiło, chyba tawuła japońska. Podlewałam go już 2 razy od czasu posadzenia, ostatnio jakieś 3 dni temu. Wierzę w twoją wiedzę ogrodniczą i podleję go dzisiaj wieczorem (co prawda niby jest szansa na deszcz, ale jakaś marna ta szansa)



Za często nie ma co podlewać, chyba, że jest dłuzszy czas upalnie, roślina powinna sama się wysilić i szukać głębiej wody.
A ta tawuła czy co to jest była w doniczce czy z gołym korzeniem?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73092
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob maja 04, 2024 10:49 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

jolabuk5 pisze:
mir.ka pisze:Wczoraj wieczorem przyłapałam burasa jak przyszedł na zewnętrzny parapet w kuchni i oznaczył mi okno
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tofik go pogonił to pomiział się jeszcze o lampkę kota i uciekł po pergoli

Tofik dzielnie bronił swojego terytorium :ok:


A co obce kocury będą przychodzić do jego dziewczyn, niech wie, że w tym domu rządzi dzielny Tofik :)
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73092
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob maja 04, 2024 11:01 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

Ogródkowa Rudzia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73092
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob maja 04, 2024 11:12 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

Piękna jak zawsze:) A co to te małe białe kwiateczki, to coś płożącego?

Silverblue

 
Posty: 1281
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob maja 04, 2024 12:40 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

mir.ka pisze:Za często nie ma co podlewać, chyba, że jest dłuzszy czas upalnie, roślina powinna sama się wysilić i szukać głębiej wody.
A ta tawuła czy co to jest była w doniczce czy z gołym korzeniem?

W doniczce.
Spróbuję dzisiaj po południu zrobić fotkę krzaczka. Jutro jest szansa na deszcz, więc dzisiaj na pewno nie będę podlewać.

Rudzia dzielnie sprawdza, czy w ogródku wszystko w porządku i czy kwiatki ładnie rosną :wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33378
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob maja 04, 2024 13:55 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

Silverblue pisze:Piękna jak zawsze:) A co to te małe białe kwiateczki, to coś płożącego?


To marzanka, zadarniająca roślinka, ale dość inwazyjna, strasznie się rozrasta, nie zawsze tam gdzie ją chcę :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73092
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob maja 04, 2024 14:02 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

MB&Ofelia pisze:
mir.ka pisze:Za często nie ma co podlewać, chyba, że jest dłuzszy czas upalnie, roślina powinna sama się wysilić i szukać głębiej wody.
A ta tawuła czy co to jest była w doniczce czy z gołym korzeniem?

W doniczce.
Spróbuję dzisiaj po południu zrobić fotkę krzaczka. Jutro jest szansa na deszcz, więc dzisiaj na pewno nie będę podlewać.

Rudzia dzielnie sprawdza, czy w ogródku wszystko w porządku i czy kwiatki ładnie rosną :wink:


Jak w doniczce to lepiej się przyjmuje.
Ja niedługo wybieram się sadzić te roślinki, które kupiłam, tylko czekam aż słońce przejdzie na druga stronę domu i będzie trochę cienia w miejscu gdzie chcę je posadzić. Podobno u nas miały być deszcze i burze w najblizszych dniach, ale znowu się zmieniło, a tak liczyłam na deszcz i naturalne podlewanie.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73092
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob maja 04, 2024 14:43 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

W Koszalinie wczoraj były takie obiecujące chmury i nawet zagrzmiało w oddali, ale niestety przeszło bokiem.
A tu mój krzaczek

Obrazek
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33378
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob maja 04, 2024 22:10 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

mir.ka pisze:Ogródkowa Rudzia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękna Rudzia w Zaczarowanym Ogrodzie :201461
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60968
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 05, 2024 8:13 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

MB&Ofelia pisze:W Koszalinie wczoraj były takie obiecujące chmury i nawet zagrzmiało w oddali, ale niestety przeszło bokiem.
A tu mój krzaczek

Obrazek



dobrze wygląda
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73092
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie maja 05, 2024 8:13 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

jolabuk5 pisze:
mir.ka pisze:Ogródkowa Rudzia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękna Rudzia w Zaczarowanym Ogrodzie :201461

:1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73092
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie maja 05, 2024 8:55 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

mir.ka pisze:
MB&Ofelia pisze:W Koszalinie wczoraj były takie obiecujące chmury i nawet zagrzmiało w oddali, ale niestety przeszło bokiem.
A tu mój krzaczek

Obrazek



dobrze wygląda

:D
Mam nadzieję że mi go nie zmasakrują przy koszeniu trawy, na wszelki wypadek wetknęłam patyczek, może dołożę jeszcze ze dwa kijki, żeby było widać, że tam coś rośnie.
A krzaczora dostałam za dwa kilo makulatury.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33378
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie maja 05, 2024 8:56 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

PS. Ciorna się dopomina "psieśpiegów" u Negrusi i Fuksa. Wczoraj sama chciała napisać na forum, aż się położyła na klawiaturze, ale ja niedobra szybko wyłączyłam komputer :wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33378
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie maja 05, 2024 9:26 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

MB&Ofelia pisze:
mir.ka pisze:
MB&Ofelia pisze:W Koszalinie wczoraj były takie obiecujące chmury i nawet zagrzmiało w oddali, ale niestety przeszło bokiem.
A tu mój krzaczek

Obrazek



dobrze wygląda

:D
Mam nadzieję że mi go nie zmasakrują przy koszeniu trawy, na wszelki wypadek wetknęłam patyczek, może dołożę jeszcze ze dwa kijki, żeby było widać, że tam coś rośnie.
A krzaczora dostałam za dwa kilo makulatury.



Dobra byłaby też siatka wokół, bo ci co chodzą z kosiarkami nie patrzą na nic tylko tną jak leci :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73092
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie maja 05, 2024 9:31 Re: Rude jest piękne....♥♥♥♥ cz.38

MB&Ofelia pisze:PS. Ciorna się dopomina "psieśpiegów" u Negrusi i Fuksa. Wczoraj sama chciała napisać na forum, aż się położyła na klawiaturze, ale ja niedobra szybko wyłączyłam komputer :wink:


Powiedz Ciornej, że pamiętam, ale muszę jeszcze skontaktować się z Dużą Fuksia i Negrusi i coś ustalić. Będę we Wrocławiu 6 czerwca, z tym , że o 18.00 powinnam być w Domu Literatury na Festiwalu Kryminału i muszę pomysleć jak to wszystko zorganizować.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 73092
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 115 gości